Падпішыся на нашу медыйную рассылку!
Кожны тыдзень атрымлівай на пошту: якасныя магчымасці (гранты, вакансіі, конкурсы, стыпендыі), анонсы івэнтаў (лекцыі, дыскусіі, прэзентацыі, прэс-канферэнцыі) і карысны кантэнт
Глядзець фотагалерэю Узнагароджанне пермаможцаў конкурса «Лепшая рэгіянальная газета»
Акрамя намінацыі «Лепшая рэгіянальная газета», пераможцы вызначаліся яшчэ ў дзевяці намінацыях: «Лепшы інтэрнэт-сайт газеты», «Лепшы аналітычны матэрыял», «Фотажурналістыка», «Культура, гісторыя, краязнаўства», «Лепшае журналісцкае расследаванне і зваротная сувязь з чытачамі», «Лепшая сацыяльная акцыя газеты», «Лепшы відэаматэрыял на сайце газеты», «Лепшы журналісцкі матэрыял аб адукацыі», «Лепшы матэрыял на праваабарончую тэматыку».
У склад журы ўвайшлі: журналіст і медыяэскперт Аляксандр Коктыш, фатограф Сяргей Гудзілін, карэспандэнт «Gazety Wyborczej» Анджэй Пачобут, мовазнаўца і грамадскі дзяяч Вінцук Вячорка, блогер Віктар Малішэўскі.
Поўны спіс пераможцаў:
I ЛЕПШАЯ РЭГІЯНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА ГОДА — «Рэгіянальная газета»
II ЛЕПШЫ ІНТЭРНЭТ-САЙТ ГАЗЕТЫ
1 месца — «Intex-press» www.intex-press.by
2 месца — «Рэгіянальная газета» www.rh.by
3 месца — «Інфа-Кур’ер» www.kurjer.info
III ЛЕПШЫ АНАЛІТЫЧНЫ МАТЭРЫЯЛ
1 месца — Вольга Шуманская «Intex-press», «Рынок труда города стремительно сужается», «Intex-press», № 10.
2 месца — Наталля Тур «Рэгіянальная газета»: «Па талоны прыходзьце ў пяць раніцы», №32.
3 месца — Алег Завадскі «Брестская газета» (серия материалов о тяжелом финансовом состоянии футбольного клуба «Динамо-Брест»)
«Игра на краю», №11.
«Главный тренер ФК «Динамо — Брест» Сергей Ковальчук: «Терпим, ждем, играем» №16.
«Фанаты «Динамо — Брест» провели «акцию отчаяния» №20.
«Председатель правления «Динамо — Брест» Александр Коледа: «Клубу не по карману нынешняя зарплата игроков» №25.
«Главком «Динамо — Брест»: «Надеемся на лучшее» №29.
IV ФОТАЖУРНАЛІСТЫКА
1 месца — Аляксандр Чугуеў «Вечерний Бобруйск», «Путешествие на край света», сайт bobruisk.ru
2 месца — Алег Рубчэня (псеўданім — Алесь Дастанка) «Інфа-Кур’ер». «Мы до сих пор не верим, что это последние дни работы завода». Фотарэпартаж, №52.
3 месца — Андрэй Вышынскі і Людміла Хмялеўская «Информ-прогулка». «Лунінец. Лета. Свята». — «Информ-прогулка» №32.
V КУЛЬТУРА, ГІСТОРЫЯ І КРАЯЗНАЎСТВА
1 месца — Зоя Хруцкая, Наталля Тур, Настасся Роўда,«Рэгіянальная газета»: «Я была проста жонкай», №10;
2 месца — Пётр Гузаеўскі «Ганцавіцкі час», «Чаго чакаць калгаснікам ад рэформы СВК?», №6. «Ад яўрэяў па-суседску», №44. «Дзе ж мы жывем, жылі?», №53.
3 месца — Александр Казак «Вечерний Бобруйск», цыкл «Забытыя словы роднай мовы», «Што і як лічылі нашы продкі», №14.
VI ЛЕПШАЕ ЖУРНАЛІСЦКАЕ РАСЛЕДАВАННЕ І ЗВАРОТНАЯ СУВЯЗЬ З ЧЫТАЧАМІ (ФІДБЭК)
1 месца — Ю. Палеская «Ганцавіцкі час» – Какие товары в магазинах должны упаковывать в бесплатные пакетики? – №48.
2 месца — Алена Зелянко «Intex-press», цыкл артыкулаў: «Алкотестер всегда прав?», «Intex-press» №1 і «Медицинская справка против алкотестера: шансы есть?», «Intex-press» №3.
3 месца — серыя з чатырох публікацый Людмілы Хмялеўскай, «Информ-прогулка»: «Девять лет беспредела, или Даёшь правопорядок!» — «Информ-прогулка» №43; Людмила Хмелевская. «На повестке дня — долой беспредел!» — «Информ-прогулка» №45. Людмила Хмелевская. «ГСПК «Большой» — лёд тронулся!» — «Информ-прогулка» №5; Людмила Хмелевская. «ГСПК «Большой» — спектр мнений» — «Информ-прогулка» №14.
VII ЛЕПШАЯ САЦЫЯЛЬНАЯ АКЦЫЯ ГАЗЕТЫ
1 месца — «Інфа-Кур’ер» (Вікторыя Капская). «Поддержка детей помогла победить», №24.
2 месца — «Ганцавіцкі час» (В. Макаед) «Голас Ганцаўшчыны – 2015»
№7, 12 лютага (вынік), пачатак – №4, 22 студзеня. На сайце: http://www.ganc-chas.by/by/page/news/5907
3 месца — «Рэгіянальная газета» (Настасся Роўда): «РГ» зладзіла квэст для моладзі». №22.
VIII ЛЕПШЫ ВІДЭАМАТЭРЫЯЛ НА САЙЦЕ ГАЗЕТЫ
1 месца — Сяргей Пятрухін «Брестский курьер», відэафільм-расследаванне «Мой город Брест», http://www.bk-brest.by/2015/02/10711/.
2 месца — Настасся Роўда, «Рэгіянальная газета». «Гісторыя Насці са школы-інтэрната для дзяцей са слабым зрокам (відэа). http://www.rh.by/by/321/173/10972/
3 месца — Марта Махун, Аляксей Скрыннікаў. «Інфа-Кур’ер» Відэаапытанне «Улицы имени героев». http://kurjer.info/tag/ulicy-vov/
IX ЛЕПШЫ ЖУРНАЛІСЦКІ МАТЭРЫЯЛ АБ АДУКАЦЫІ
1 месца — Іна Хоміч «Брестский курьер», «Мы вучылi вас шчырасцi. Ну-ну…» № 25 (1269).
2 месца — Наталля Тур «Рэгіянальная газета»: «Плаціць за каледж меней, чым за садок», №47.
3 месца — Ганна Валадашчук «Газета Слонімская» «А так хочется больше доброго и красивого, или о том, насколько рационально используются пожертвования в дошкольных учреждениях», №23.
X ЛЕПШЫ МАТЭРЫЯЛ НА ПРАВААБАРОНЧУЮ ТЭМАТЫКУ
1 месца — Алег Супрунюк «Брестский курьер», «Денежный оброк на свободу слова». № 17.
2 месца — «Рэгіянальная газета»
Зоя Хруцкая: «Людзі не хочуць задыхацца», №49;
Настасся Роўда: «Маладзечанцы ставяць пытанні аб свінакомплексе», №48.
3 месца — П. Гузаеўскі «Ганцавіцкі час», «Райисполком и Ганцевичский РУПС: принудительной подписки в районе нет!», №24.
Глядзець фотагалерэю Узнагароджанне пермаможцаў конкурса «Лепшая рэгіянальная газета»
Аўтары фота — журналісты «Рэгіянальнай газеты».
Кожны тыдзень атрымлівай на пошту: якасныя магчымасці (гранты, вакансіі, конкурсы, стыпендыі), анонсы івэнтаў (лекцыі, дыскусіі, прэзентацыі, прэс-канферэнцыі) і карысны кантэнт